Hogwarts Akademisi | Rol Oyunu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğitim Dönemi ve Sınıflar

YazarMesaj
Kurucu
Yönetici
Yönetici

Eğitim Dönemi ve Sınıflar Empty
MesajKonu: Eğitim Dönemi ve Sınıflar   Eğitim Dönemi ve Sınıflar Icon_minitime1C.tesi Mart 27, 2010 3:19 pm

Hogwarts'da eğitim dönemi; sonbaharda Hoşgeldin Şöleni ile başlar. Haziran ayında büyük bir veda partisiyle son bulur.

Not Durumu

Sınav sonuçları harf olarak açıklanır. Bu harfler aşağıdaki anlamlara gelir.
O- Olağanüstü
B- Beklenenin üstünde
U- Uygun
Z- Zayıf
F- Felaket

1. Sınıflar

İlk sınıfların kendi süpürgelerini kullanmaları yasaktır.
Öğrenciler bir baykuş veya bir kedi veya bir kurbağa götürebilirler.

İşleyecekleri Dersler;

- Astronomi
- Sihir Tarihi
- Tılsım/Muska
- Biçim Değiştirme
- Uçuş
- Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
- Bitkibilim
- İksir

2. Sınıflar

İlk sınıflar ile aynı dersleri işlerler. Kendi süpürgelerini getirmelerine izin vardır.

3. Sınıflar

Geçen senelerde işledikleri derslere ek olarak Kehanet ve Sihirli Yaratıkların Bakımı dersi eklenir. Quidditch takımlarına katılmaya hak kazanırlar. Aynı zamanda genelde öğrenciler bu senede ilk Patronuslarına sahip olurlar.

4. Sınıflar

Ders programının ağırlaştığı bir senedir. Mitoloji, Aritmansi, Eski Yazılar ve Muggle Araştırmaları görmeye başlarlar. Öğrencilerden resmi cübbe istenir.

5. Sınıflar

Eski Yazılar, Muggle Araştırmaları ve Aritmansı haricindeki tüm derslere katılırlar. Aynı zamanda bu seneden itibaren Bina Başkanlığı ve Sınıf Başkanlığında aday gösterilebilirler. Mezuniyete yaklaşmaları sebebiyle Sihir Bakanlığı'nın hazırladığı Mesleki Danışmanlık uygulamasına tabii tutulurlar. Yazdan sonra sömestrın ilk haftası tüm 5. sınıflar Bina Sorumluları ile bir görüşme yaparlar. Görüşmede dağıtılan kitapçıklar sayesinde gelecekteki mesleklerine göre hangi dersleri alabileceklerine bakarlar. Bir nevi 6. ve 7. sınıf için ön hazırlıktır.

6. Sınıflar

Mesleklerine göre dersler seçmeye başlarlar. Bu aşamada ana dersleri haricinde en fazla üç tane seçmeli ders seçme hakları vardır. Seçtikleri derslerin de belirli dersler arasından olması zorunludur. Alınabilecek dersler;

- Astronomi
- Sihir Tarihi
- Tılsım/Muska
- Biçim Değiştirme
- Karanlık Sanatlara Karşı Savunma
- Bitkibilim
- İksir

7. Sınıflar

Bir yandan mesleki eğitimleri devam ederken diğer yandan da seçtiği meslekler doğrultusunda staj almaya başlarlar. Haftanın bir günü ders işlemez, onun yerine staja giderler. Aynı zamandan da F.Y.B.S (Feci Yorucu Büyücülük Sınavı) 'na hazırlanmaya başlarlar.

https://hogwartsakademi.catsboard.com

Eğitim Dönemi ve Sınıflar
1 sayfadaki 1 sayfası